www.caliyorum.com sitesi müzik eğitimi konusunda kaynak sıkıntısı çeken ve bir enstrüman çalmayı öğrenmek isteyen müzikseverlere altın bir fırsat…

En dikkat çekici bölümünü “dersler” kategorisi oluşturuyor. Bu bölümdeki dersler adım adım takip edildiğinde bağlama çalmak mümkün olabiliyor.
yakında “baglama.caliyorum.com”, “gitar.caliyorum.com” , “flut.caliyorum.com” gibi alt isimlerle yeni derslerin sitede yer alacağını belirtiyor.

KAPSAM GENİŞLEYECEK

Sitede resim ve müziklerle desteklenen dersler, ileride video ve özel bilgisayar yazılımlarıyla kuvvetlendirilecek. Bağlama eğitimi ile ilgili olarak hazırlanan online olarak çalışacak bilgisayar programında sonlara yaklaşıldı. Yakın bir zamanda sitenin sayfalarında bu programlara ulaşmak mümkün olacak.

Müzikle meraklılarının sıklıkla sormuş oldukları soruları ve cevaplar sitede yer almakta. Site yetkilileri şunları kaydediyor:

MÜZİĞE AİT NE VARSA

Sitemizin İletişim ve Forum sayfalarından bizlere ulaştırılan sorular cevaplandırılarak bu bölümde yayınlanıyor.

Site ziyaretçilerimizin bizlere ulaştırmak istedikleri kaynaklar için bir “Forum” bölümü oluşturduk. Buradan her türlü doküman paylaşımı yapılabilmekte…

Ayrıca derslerin dışında, sitemizin üstlenmiş olduğu bir başka misyon da, ziyaretçilerimize müzikle ilgili “Kaynak” sağlamak. Bu amaçla, Söz Arşivi, Nota Arşivi, Hikaye Arşivi, Biyografiler, Yazı-Makale, Linkler, Online-Müzik gibi bölümler oluşturduk. Şu an ağırlık Halk Müziğinde, ancak daha önce bahsettiğim gibi, sitemizin kapsamına diğer müzik dalları da imkânlarımız elverdiği ölçülerde girecek.

Yazıyı paylaşın..